вторник, 27 марта 2018 г.


Урок математики у 2 класі
Тема: Усне додавання виду 38 + 52. Задачі на зустрічний рух.
Мета: ознайомити учнів із додаванням виду 38 + 52; формувати вміння розв’язувати задачі на зустрічний рух; розвивати мислення, формулювати висно­вки. Вчити дітей узагальнювати результат своєї дії, бути ініціативними, вміти аргументовано відстоювати свою точку зору. Розширювати і поглиблювати уявлення учнів про доходи, витрати і бюджет. Вчити працювати в групах, співпрацювати та керувати людьми, дотримуючись правил «чесної гри». Формувати економічне мислення.  Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву, увагу. Виховувати повагу до людей праці, дружні стосунки, колективізм, бажання допомогти іншим, заохочувати до співробітництва.
Тип уроку:    урок - ділова економічна гра.
 Обладнання: ноутбук, підручники (Богданович М.В., Лишенко М.В. «Математика»  2 клас ), електронна презентація в Power Point,
умсики, зображення будинків.

Хід уроку
I.            Організаційний момент
Привітаємо ввічливо наших гостей.
Доброго ранку! Всіх вас вітаємо!
Доброго ранку! Щастя бажаємо!
II.               Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення завдань навчального заняття
-  Сьогодні наш урок ми знову проведемо у формі ділової економічної гри. Хочу вам ще раз нагадати: для того, щоб стати успішним  бізнесменом, потрібно бути розумним, ощадливим, працьовитим, економним, наполегливим.  Отож всі закрили очі і уявили себе дорослими серйозними бізнесменами, які заснували власну справу з метою отримання прибутку.
- Кожен з вас за допомогою своїх знань буде поповнювати свій бюджет, але може і втрачати його, якщо буде неуважним і допускатиметься помилок. За правильні відповіді ви будете отримувати майже справжні гроші, за неправильні - повертати їх. В кінці уроку ми визначимо найкращих бізнесменів, які зможуть купити власний будинок або приміщення для створення власного бізнесу.
- Бізнесмени завжди повязані з банком. Тому я буду в ролі головного банку. У мене будуть помічники – головні економісти (на кожному ряду вибирається 1 учень). Вони будуть контролювати вашу діяльність або допомагати, якщо це буде потрібно.
- Я, як банкір, можу   виплачувати вам премії за активну роботу на уроці, або збирати штрафи за неправильні відповіді або якісь порушення.
- Домовимось з вами дотримуватись чесної гри. Бажаю всім успіху! Отож всі закриваємо очі і уявляємо, що тепер ми не другокласники, а серйозні бізнесмени, які заснували власну справу і хочуть отримати  прибуток. Перенесемося у свій офіс і почнемо свою роботу.




III.      Усний рахунок
-         Сьогодні ми працюємо над темою
Слайд 1
   

- Бізнесмени повинні бути кмітливими.  Тому зараз ви зможете отримати свій перший прибуток завдяки своїй кмітливості. Розвязуємо логічні задачі.
Слайди 2,3,4 

-       Одне яйце звариться за 5 хв. Скільки знадобиться часу, щоб зварити три яйця? (5 хв)
-       Дві дівчинки йшли зі школи додому, а назустріч їм — три хлопчики. Скільки всього дітей йшли додому? (2)
IV.   Каліграфічна хвилинка
Урок продовжимо без зупинки з каліграфічної хвилинки. Записуємо дату сьогоднішнього уроку.
Слайд 5
 



  -  Бізнесмен перераховує свої витрати  в такі числа кожного місяця
3, 6, 9, … .     (12,15,18)
Знайдіть закономірність і продовжте рядок до кінця. 
-        А дохід він перераховує в такі числа кожного місяця:
1, 2, 4, 5, … . (7, 8, 10, 11)
(Головні економісти можуть перевірити роботу. Перевірка)
V.  Повторення вивченого  матеріалу
1.   Перевірка рахунків. Гра «Чарівна четвірка»
 - Вам надійшли рахунки купівлі іграшок. Їх потрібно перевірити.
- Дуже часто одній людині буває не під силу відкрити підприємство. Люди обєднуються в групи, кожен учасник вкладає певну суму грошей. І якщо всі разом успішно працюють, допомагаючи один одному, то отримують хороші доходи всі учасники.   
- У кожного є картка із завданням.  Спочатку кожен самостійно розв’язує своє завдання, тоді учні, що сидять поруч за однією партою обмінюються зошитами і роблять взаємоперевірку. Потім учні двох сусідніх парт об’єднуються і обмінюються  результатами. Якщо у когось є труднощі, допомагають їм. Розв’язавши всі приклади і розмістивши відповіді у порядку зростання, ви зможете прочитати прислів’я, яке є девізом для всіх людей, а особливо для підприємців.
Слайди 6 - 7(Перевірка)
  
Банкір видає готівку за правильні розрахунки.

VI.                 Вивчення нового матеріалу
1.  Пояснення вчителя
- Бізнесмени, починаючи свою діяльність ще багато чого не знають, зустрічаються з багатьма труднощами. Їм потрібно багато читати, вчитись, радитись із спеціалістами, щоб успішно розв’язувати завдання, які стоять перед ними. Ви зараз також знайдете вихід  із ситуації, якщо уважно послухаєте, як правильно додавати вирази виду 38 + 52.
-        Розкладаємо число 38 на розрядні доданки 30 і 8, а число 52 – на 50 і 2. Десятки додаємо до десятків, а одиниці – до одиниць. 

Cлайд 8
 

        30 + 50 = 80;
8 + 2 = 10;
80 + 10 = 90.
VII. Робота над задачами
1. Розв’язання задачі №
- Розумні, культурні й багаті бізнесмени досить часто займаються благодійністю, тобто допомагають дітям, які не мають батьків, хворим, стареньким. Ви,  бізнесмени, також люди щедрі, купили для дитячого садка горіхи.
(Вчитель читає задачу: У двох пакетах по 25 горіхів, а в третьому – стільки, скільки в двох пакетах разом. Скільки горіхів в третьому пакеті?)
            - Про що йде мова в задачі? (Про горіхи)
            - Що відомо в задачі? (У двох пакетах по 25 горіхів, а в третьому – стільки, скільки в двох пакетах разом).
            - Що запитується в задачі? (Скільки горіхів в третьому пакеті?)
            - Які дані повинні знати, щоб знайти кількість горіхів у третьому пакеті? (Потрібно знати кількість горіхів у 1 і 2 пакетах разом. Для цього потрібно до  кількості горіхів у 1 пакеті додати кількість горіхів у 2 пакеті).
            25 г. + 25 г. = 50 г.
            Слайд 9
   
                    Відповідь: у третьому пакеті 50 горіхів.
- Коли бізнесмени їхали з дитячого садочка, побачили  на дорозі двох лисенят.
2. Робота над  задачею № 
Відстань між двома лисенятами 100 кроків. Яка відстань буде між ними, якщо кожне лисеня зробить назустріч іншому 35 кроків?    Слайд 10
 
    
-                                Що відомо в задачі? (Відстань між двома лисенятами 100 кроків).
-  Що запитується в задачі? (Яка відстань буде між ними, якщо кожне лисеня зробить назустріч іншому 35 кроків?)
-                                 Один бізнесмен  склав такий вираз розв’язання цієї задачі:

Слайд 11
   
100 кр. – (35 кр.+ 35 кр).
А другий -  склав такий вираз:
100 кр. – 35 кр.+ 35 кр.
-                                Чи правильно вони склали вирази? Виправте помилки.
VIII.    Фізкультхвилинка Слайд 12
IX. Самостійна робота
-        Вам знову надійшли  розрахунки. Хто перший справиться з завданням – отримає премію. Отож  почали. Виконуємо приклади №
X.  Купівля запитань
-     Бізнесмени дуже ризиковані люди. Вони вкладають гроші в бізнес, і отримують прибуток, але можуть і втратити свої кошти. Я пропоную Вам «купити»  запитання. Коштуватиме воно 1 умсик. Всі бажаючі повинні заплатити 1 умсик. Якщо ви правильно розв’яжете його, то отримаєте 3 умсики. Якщо ні, то залишитесь без цього 1 умсика. Якщо підприємці, які не купували це запитання, знають правильну відповідь, вони зможуть отримати тільки 1 умсик.


Cлайд 13
-         Скільки трикутників ви бачите на малюнку?(5)
XI.  Підсумок  уроку
1.   Підрахунок зароблених грошей (умсиків), отримання викуплених будинків.
2.   Визначення найуспішніших бізнесменів.
Cлайд  14
 
     XII.       Домашнє завдання
-       Скласти задачу про бізнесменів.


93+7=
36+4=
58+2=
41+9=
75+5=
87+3=
навчився      
Мудрим
не
ніхто
вродився
а

93+7=
36+4=
58+2=
41+9=
75+5=
87+3=
навчився      
Мудрим
не
ніхто
вродився
а

93+7=
36+4=
58+2=
41+9=
75+5=
87+3=
навчився      
Мудрим
не
ніхто
вродився
а

93+7=
36+4=
58+2=
41+9=
75+5=
87+3=
навчився      
Мудрим
не
ніхто
вродився
а

93+7=
36+4=
58+2=
41+9=
75+5=
87+3=
навчився      
Мудрим
не
ніхто
вродився
а